Red Mellow

O nas
środa, 07 marca 2012 23:17

Red Mellow to zespół muzyczny z gatunku pop-rock ale nie ogranicza się on tylko do tego gatunku. Zespół w swych utworach stara się łączyć różne gatunki i style muzyczne. Określenie pop-rock funkcjonuje tu raczej na zasadzie ogólnej, określającej twórczość zespołu jako muzykę rozrywkową.

Zespół Red Mellow powstał w grudniu 2010 z inicjatywy basisty, który zaprosił do współpracy swoich przyjaciół z którymi od zawsze grał i współpracował przy różnych okazjach.
W takim składzie zespół postanowił przygotować autorską płytę zapraszając na nią różnych gości.
Do nagrania pierwszego utworu pt. "Własne niebo" został zaproszony Grzegorz Wilk - wokalista występujący na co dzień w programie TVP1 "Jaka to melodia?" oraz w zespole Piotra Rubika.
Do drugiej piosenki pt. "Nie ma Cię" zespół zaprosił Marcina Jajkiewicza znanego również z programu TVP1 "Jaka to melodia" oraz ze współpracy z Marcinem Wyrostkiem oraz zespołem Button Hackers (Sopot 2007) czy Moonrise.
Aktualnie trwają prace nad kolejnymi utworami.
Zespół Red Mellow wykonuje muzykę autorską inspirowaną otaczającym go Światem oraz własnym wysublimowanym smakiem zachowującym pełen szacunek do sztuki muzycznej.

Skład zespołu:

Dariusz Rybka - saksofon

Tomasz Sobol - gitara

Adrian Kościółek - gitara basowa; leader

Grzegorz Ziernicki - perkusja